Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունություն ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և Տուշայի համալսարանի միջև իրականացվող Erasmus+ KA107 շարժունության ծրագիրը հայտարարում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգոնոոսֆերային հետազոտությունների ինստիտուտի ասպիրանտների և ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի բնապահպանության և բնօգտագործման ամբիոնի դասախոսների համար:
Ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում Տուշայի համալսարանում 2016-2017 ուսումնական տարում`
• 3 ամսով հետազոտություն իրականացնել ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգոնոոսֆերային հետազոտությունների ինստիտուտի 2 ասպիրանտի,
• երկշաբաթյա վերապատրաստում անցնել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի բնապահպանության և բնօգտագործման ամբիոնի 5 դասախոսի:
Մրցույթին մասնակցելու համար մինչև 2017 թ. հունվարի 27-ը անհրաժեշտ է ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ արտաքին կապերի  բաժին (ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ, ՀՀ ԳԱԱ հիմնարար գրադարանի շենք, 7-րդ հարկ, 707 սենյակ) ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերը՝

January 11, 2017In the frames of Erasmus+ KA107 Credit Mobility Project implemented between ISEC NAS RA and University of Tuscia a selection contest is announced for PhD students of Center for Ecological Noosphere Studies of NAS RA and academic staff of Department for Environmental Protection and Nature Management of ISEC NAS RA.
The project grants an opportunity in 2016-2017 academic year:
- For 2 PhD students of Center for Ecological Noosphere Studies of NAS RA to carry 3-month-long research in University of Tuscia,
- For 5 academic staff of Department for Environmental Protection and Nature Management of ISEC NAS RA to have two-week-long training in University of Tuscia.
The following documents shall be submitted by 27 January 2017 to Foreign Affairs Department of ISEC NAS RA (Building of ISEC NAS RA/Fundamental Scientific Library, 7th floor, Room 707)