Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունություն ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և Տուշայի համալսարանի միջև իրականացվող Erasmus+ KA107 շարժունության ծրագիրը հայտարարում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգոնոոսֆերային հետազոտությունների ինստիտուտի ասպիրանտների և ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի բնապահպանության և բնօգտագործման ամբիոնի դասախոսների համար:
Ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում Տուշայի համալսարանում 2016-2017 ուսումնական տարում`
• 3 ամսով հետազոտություն իրականացնել ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգոնոոսֆերային հետազոտությունների ինստիտուտի 2 ասպիրանտի,
• երկշաբաթյա վերապատրաստում անցնել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի բնապահպանության և բնօգտագործման ամբիոնի 5 դասախոսի:
Մրցույթին մասնակցելու համար մինչև 2017 թ. հունվարի 27-ը անհրաժեշտ է ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ արտաքին կապերի  բաժին (ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ, ՀՀ ԳԱԱ հիմնարար գրադարանի շենք, 7-րդ հարկ, 707 սենյակ) ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերը՝

Январь 11, 2017В рамках программы "Эразмус+ кредитная мобильность" программа мобильности Erasmus+ KA107, осуществляемая между МНОЦ НАН РА и университетом Туша, объявляет конкурс для аспирантов Института эколого-ноосферных исследований НАН РА и преподавателей кафедры экологии и природопользования МНОЦ НАН РА. Эта программа на конкурсной основе дает возможность в 2016/2017 учебном году:
- двум аспирантам Института эколого-ноосферных исследований НАН РА проводить исследования в течение трех месяцев в университете Туша;
- пяти преподавателям кафедры экологии и природопользования МНОЦ НАН РА пройти двухнедельную стажировку.
Для участия на конкурсе необходимо до 27 января 2017 года представить в отдел внешних связей МНОЦ НАН РА (здание фундаментальной библиотеки НАН РА, 7-ой этаж, комната N 707) следущие документы:
для аспирантов
- заполненная анкета-заявка
,
- автобиография ( форма Europass CV )
- рекомендация научного руководителя,
- мотивированное письмо,
- подробный план исследования;
для преподавателей
Для дополнительных вопросов обращаться в отдел внешних связей МНОЦ НАН РА по номеру телефона (010) 560498.